logo

6 sty 2016

Klimatyzator – jakie urządzenie wybrać?

Klimatyzatory przenośne Jest to niezwykle proste rozwiązanie, które nie wiąże się z uszkadzaniem ściany w celu zamontowania urządzenia. Jedyne, co potrzebne jest do właściwego działania klimatyzatora, to bliskie położone okna. To właśnie przez okna – za pomocą elastycznej rury – wypompowywane jest ciepłe powietrze zalegające w mieszkaniu. Niestety, takie klimatyzatory cechują się niską efektywność. Jednocześnie zajmują naprawdę sporo miejsca. Klimatyzatory typu Split Składają się one z jednostki zewnętrznej oraz wewnętrznej. Dostępne są w rozmaitych wersjach, które uzależnione są przede wszystkim od sposobu,w jaki dokonywany jest montaż.

Zdecydowana większość osób stawia na klimatyzatory montowane na ścianach, które dostępne są w wielu kolorach oraz wzorach. Sprawia to, że bez przeszkód można je umieścić zarówno w salonie, jak i sypialni, nie obawiając się to, że urządzenie popsuje wystrój mieszkania. Tradycyjne klimatyzatory tego rodzaju mają barwę białą. Dzisiaj w sprzedaży dostępne są jednak te metalizowane, wykończone drewnem, chromem, a nawet takie, które wykończono z użyciem przyciemnianego lustra. Wystarczy znaleźć odpowiedni model, aby klimatyzator stał się naprawdę doskonałą dekoracją. W przypadku pomieszczeń wysokich najlepszym wyborem okazują się być klimatyzatory podsufitowe.

Bardzo popularne są także te podłogowe, które przypominają grzejnik. Jeśli pomieszczenie ma podwieszany sufit, najlepiej postawić na klimatyzator kasetonowy. Multisplit Ten system pozwala na stworzenie całego zespołu, który zapewnia klimatyzację w kilku pomieszczeniach w dokładnie tym samym czasie. Rozwiązanie to poleca się zwłaszcza tym osobom, które dopiero projektują dom i jednocześnie biorą pod uwagę zamontowanie w nim klimatyzacji. Klimatyzatory kanałowe rozprowadzają zimne powietrze specjalnymi kanałami. Kończą się one anemostatami, które zamontowane są albo na ścianie, albo na suficie.

Zobacz również