logo

28 gru 2015

Przegląd akcesoriów do klimatyzacji

Listę akcesoriów, które powinny się przydać osobom stosującym klimatyzatory naścienne otwierają pompki skroplin, które najczęściej znajdują zastosowanie tam, gdzie konieczne jest grawitacyjne odprowadzanie skroplin. Rurka musi być przy tym wyprowadzona w sposób umożliwiający odpowiedni spadek, tylko wtedy bowiem skropliny mogą swobodnie spływać z jednostki wewnętrznej. Ponieważ w systemie nie ma żadnego ciśnienia, wskazane jest zastosowanie jak największego spadku. Jeśli nie jest to możliwe, pompki do skroplin mogą się okazać najlepszym sposobem na rozwiązanie tego problemu, pozwalają bowiem na odprowadzanie wody do dowolnego miejsca.

Okazuje się przy tym, że skuteczne mogą być nawet pompki o niewielkim rozmiarze, choć trzeba pamiętać o konieczności regularnego czyszczenia i serwisowania tego rodzaju klimatyzatorów z uwagi na zmniejszony przepływ wody. Brak przywiązania do tego wymogu w skrajnych przypadkach prowadzi nawet do zniszczenia całego urządzenia. Choć klimatyzatory mają standardowe filtry powietrza, często możemy usłyszeć również o dodatkowych filtrach do kanalizacji sprawiających, że przepływające przez nie powietrze będzie jeszcze czystsze. Filtry mają do spełnienia przynajmniej kilka zadań, na szczególną uwagę zasługuje zaś to, że odpowiadają za jakość powietrza, które się z nich wydostaje.

Pozwalają na usuwanie nie tylko zanieczyszczeń, ale również bakterii, co sprawia, że klimatyzacja staje się jeszcze bardziej przyjazna dla ludzkiego zdrowia. Innym akcesorium, które zwraca na siebie coraz większą uwagę jest uniwersalny pilot sterujący. Owszem, klimatyzatory często posiadają piloty w swoim zestawie, doświadczenie podpowiada jednak, że są to urządzenia, które często się psują. Na wzmiankowanie zasługują również uchwyty do mocowania jednostek zewnętrznych, dzięki którym mocowanie jednostek zewnętrznych sprzętów przestaje być problemem. Oferuje się je jako elementy stałe, w zależności od modeli mamy przy tym do czynienia zarówno z rozwiązaniami przesuwanymi, jak i składanymi.

Zobacz również